1- یه نفر را که اصلاً نمی شناسید از توی تاکسی، خیابون و یا حتی دانشگاه نشون کنید و به هر دلیل مزخرفی هم که شده عاشقش شوید.بعد هم بلافاصله باید یک شکست عشقی بخورید(جزئیاتش با خودتان)

2- تا یک هفته نه حمام بروید، نه موهایتان را شانه بزنید، نه غذا بخورید و نه حتی مسواک بزنید.از تلویزیون هم فقط شبکه چهار را تماشا کنید.یکی دوتا غزل و شعر هم محض احتیاط حفظ کنید، بد نیست.

3- خانواده ی شما متوجه تغییر حالت شما می شوند و کم کم شروع به معرفی انواع و اقسام دخترهای دم بختی که توی فامیل و در و همسایه می شناسند به شما می کنند.

4- نکته ی مهم در اینجا این است که علی رغم میل باطنیتان !! شما فقط مجبور به ازدواج با یکی از اینهمه مورد خوب هستید، پس سعی کنید خوب انتخاب کنید.

5- برای تشریفات هم که شده یکی دوتا ملاک انتخاب همسر برای خودتان در نظر بگیرید. ازجمله:قد، وزن، وضع مالی خانواده و . . .

6- ملاک های اخلاقی را از بیخ بی خیال شوید. چون اگر طرف دختر خوبی باشد که هیچی دیگه، خیلی خوبه. و اگر دختره، دختر بد و قالتاقی باشد، بخواهید و نخواهید یا کلاهتان را برمی دارد و یا نهایتاً یک کلاه گشاد سرتان می گذارد. پس همان بهتر که وقتتان را بیخود صرف این مسائل نکنید.

6- از همان ابتدا به فکر پایان کار و سهم الارث همسر آینده تان باشید. خانواده های کم جمعیت را در اولویت قرار بدهید. اگر که خانواده همسر آینده تان، پسر نداشته باشد، مطمئن باشید که پس از 120 سال نونتان توی روغن است.

7- یک دست جوراب تمیز، خوشبو و لزوماً بدون سوراخ برای روز خواستگاری کنار بگذارید.

8-خرید گل و شیرینی برای مجلس خواستگاری هیچ لزومی ندارد. اصلاً مگر پول علف خرس است؟ تازه هنوز که هیچ چیز معلوم نیست. اگر قرار باشد هفته ای هفت روز و روزی دو سه جا خواستگاری بروید که دیگه چیزی ته جیبتان باقی نمی ماند.

9- اصولاً خواستگاری درمان خوبی برای سوءتغذیه است. خجالت را کنار گذاشته و در مجلس خواستگاری تا می توانید دلی از عزا در بیاورید. اول از میوه های کمیاب و گران قیمت آغاز کنید. مایعات و نوشیدنی ها را در پایان مجلس بنوشید تا دچار مشکل نشوید.

10- به بهانه دستشویی رفتن تمام خانه همسر آینده ی احتمالیتان را بررسی و متر کنید. اگر قرار است داماد سرخانه شوید، نوساز بودن خانه را از یاد نبرید.

11- اگر در همان نگاه اول از دختر مورد نظر خوشتان نیامد، همان لحظه ابراز نکنید. بعد از رفع مشکل سوءتغذیه، موضوع را با مادرتان در میان گذاشته و زحمت را کم کنید.

12- مراقب آهنگ زنگ موبایلتان باشید. اینی که الان هست، مجاز نیست. عوضش کنید.

13- از آنجایی که مجبورید کت و شلوار بپوشید و مثل دوش حموم همینطور شُرشُر ازتون عرق بریزد، خواستگاری رفتن های مکرر و مداوم کمک شایانی به کاهش وزنتان می کند.

14- در مجلس خواستگاری همه ی نگاه ها زوم شده روی شما، پس کاری با دماغتان نداشته باشید.

15- صداقت و راستگویی کجا، مجلس خواستگاری کجا! تا می توانید دروغ بگویید. بعد از ازدواج آنقدر فرصت هست که با یک شاخه گل هزارتومنی، همه چیز را از دل همسرتان در بیاورید.

16- اگر به دل هم نشستید و از هم خوشتان آمد، و همه ی چیزها همانطوری بود که شما می خواستید، خیلی معطلش نکنید. هرچی مهریه خواستند بدهید. اصلاً کی داده و کی گرفته؟ اگر هم یک روز تصمیم به طلاق دادن گرفتید، می توانید همسرتان را تا سر حد گفتن جمله ی زیبای " مهرم حلال، جونم آزاد " شکنجه روحی و روانی و جسمی بدهید.
/ 0 نظر / 2 بازدید